Yakın Doğu Üniversitesi’ne Hoşgeldiniz


Sevgili öğrencimiz;

Yakın Doğu Üniversitesi’ne hoş geldin! 27 bini aşkın öğrencimiz ve 32 bin mezunumuz ile birlikte senin de Yakın Doğu Ailesi’nin bir parçası olmandan mutluyuz.

Öğrenim-yurt ve yemek kaydını Türkiye Temsilciliklerimizden yaptırabilirsin: http://aday.neu.edu.tr/kayit-burolari-ve-temsilcilikler/

Barınma olanaklarından yeme-içme alternatiflerine, SGK’lı olarak ücretsiz yararlanabileceğin Tıp Fakültesi Hastanesinden spor tesislerine, sanat merkezlerinden müzelere kadar ihtiyacın olacak her şeyi güvenli ve konforlu kampüs alanımız içerisinde bulabilirsin.

Kayıt işlemlerinden önce yurtlarımız ile rezidans ve stüdyo tipi dairelerimiz hakkında bilgi almak ve ayrıca yurt + 3  öğün yemek + öğrenim ücretinden oluşan “ekonomik paket” seçeneklerimizi incelemek istersen http://aday.neu.edu.tr/yurtlar/  adresimizi ziyaret edebilirsin.

Merak ettiğin her şey için bize sosyal medya hesaplarımızdan, 0548 843 05 35 no’lu Whatsapp hattımızdan, Türkiye Temsilciliklerimizden ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ofisimizden ulaşabilirsin.

Başarılarla dolu bir eğitim-öğretim hayatı dileriz.

Kayıt Tarihleri: 19-23 Ağustos 2019

Hazırlık Muafiyet Sınavı: 13 Eylül 2019

Ders Başlangıç Tarihi: 23 Eylül 2019

2019-2020 Eğitim yılı Akademik Takvimine ulaşmak için tıklayınız.

Whatsapp: 0548 843 05 35

Kayıt için gerekli belgeler:

  1. Lise diplomasının aslı
  2. 12 adet vesikalık fotoğraf
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. Ikametgâh belgesi
  5. YKS sonuç belgesi (internet çıktısı)
  6. TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınan ve tüberküloz için akciğer skopisi veya akciğer grafisi ile HIV ve HCV tektiklerini içeren sağlık raporları (Spor Bilimleri Fakültesi ile Hemşirelik bölümünü düşünenler tam teşekküllü kurul raporu alacaktır)
  7. İlk ve Acil Yardım programına alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.
  8. 29 yaşından büyük erkek adayların askerlikle ilişkilerinin olmadığına dair belge. (Askerlik Durum Belgesi)
  9. KKTC’de 3 aydan fazla ikamet edecek olan TC Vatandaşlarının ülkeye pasaportla giriş yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle öğrencilerin KKTC’ye gitmeden önce Türkiye’de pasaport almaları veya yenilemeleri gerekir. KKTC mevzuatına göre TC uyruklu öğrencilerin ilk kayıt işlemlerinde sağlık raporlarını ibraz etmeleri istenmektedir. Yalnızca TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınan ve tüberküloz için akciğer skopisi veya akciğer grafisi ile HIV ve HCV tetkiklerini içerir sağlık raporları KKTC makamları tarafından kabul edilmektedir.
Bize Sorun

© Copyright 2020 | Near East Technology