Yakın Doğu Üniversitesi’ne Hoşgeldiniz

Sevgili öğrencimiz;

Yakın Doğu Üniversitesine hoş geldin! 27 bini aşkın öğrencimiz ve 40 bin mezunumuz ile birlikte senin de Yakın Doğu Ailesinin bir parçası olmandan mutluyuz.

Öğrenim-yurt ve yemek kaydını Türkiye Temsilciliklerimizden yaptırabilirsin: https://aday.neu.edu.tr/kayit-burolari-ve-temsilcilikler/

Barınma olanaklarından yeme-içme alternatiflerine, SGK’lı olarak ücretsiz yararlanabileceğin Tıp Fakültesi Hastanesinden spor tesislerine, sanat merkezlerinden müzelere kadar ihtiyacın olacak her şeyi güvenli ve konforlu kampüs alanımız içerinde bulabilirsin.

Kayıt işlemlerinden önce yurtlarımız ile rezidans ve stüdyo tipi dairelerimiz hakkında bilgi almak ve ayrıca yurt + 3  öğün yemek + öğrenim ücretinden oluşan “ekonomik paket” seçeneklerimizi incelemek istersen https://aday.neu.edu.tr/yurtlar/  adresimizi ziyaret edebilirsin.

Merak ettiğin her şey için bize sosyal medya hesaplarımızdan, 0548 843 05 35 no’lu Whatsapp hattımızdan, Türkiye Temsilciliklerimizden ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ofisimizden ulaşabilirsin.

Başarılarla dolu bir eğitim-öğretim hayatı dileriz.

Kayıt Tarihleri: 31 Ağustos – 4 Eylül 2020

Hazırlık Sınavı Tarihi: 30 Eylül 2020

Ders Başlangıç Tarihi: 5 Ekim 2020

Kayıt için gerekli belgeler:

  1. Lise diplomasının aslı
  2. 12 adet vesikalık fotoğraf
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. Ikametgâh belgesi
  5. AYT belgesi (internet çıktısı)
  6. Sağlık raporu (HIV testi, Hepatit B, Hepatit C, Kan testleri) Spor Bilimleri Fakültesi ile Hemşirelik bölümü için tam teşekküllü sağlık kurulu raporu gereklidir. Devlet veya Üniversite hastanelerinden alınacaktır.