Neden Yakın Doğu

Yakın Doğu Üniversitesi, 1988 yılından itibaren yüksek düzeyde eğitim olanakları, yetkin öğretim kadrosuyla uluslararası bir kimlikte etkinlik gösteren eğitim, bilim ve kültür merkezidir. Öğrencileri kendine güvenen, sorumluluk sahibi, akılcı, yenilikçi, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip bireyler olarak yetiştirmek Yakın Doğu Üniversitesinin değerleri arasındadır.

Yakın Doğu Üniversitesinde 20 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 3 Meslek Yüksekokulu ile toplamda 220 lisans ve önlisans programı bulunmaktadır.

Mini bir şehir niteliği taşıyan Yakın Doğu Üniversite kampüsü içerisinde Fakülteleri, Yüksekokulları, Enstitüleri, Yakın Doğu Hastanesi ve Diş Hekimliği Hastanesi, Yakın Doğu Hayvan Hastanesi, laboratuvarları, araştırma merkezleri, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, radyo ve televizyon stüdyoları, Büyük Kütüphanesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, yurtları, Spor Kulesi, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal, sportif tesisleri ile öğrencilere zengin bir akademik ve sosyal hayat sunmaktadır.