Erasmus+ Programı
Erasmus+ Programı

Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri, Erasmus+ programı ile dünyanın birçok üniversitesinde öğrenim görme şansı buluyor. Ayrıca 120’den fazla ülkeden de öğrenciler üniversitemize geliyor. Öğrencilerin tıp, diş hekimliği, hemşirelik, mühendislik diplomaları tüm ülkelerde geçerliliğe sahip.

Staj Değişim Programı’na öğrenci göndermek üzere imzalanan kontrat çerçevesinde; Almanya, Azerbaycan, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fas, Hırvatistan, Italya, Ispanya (Katalonya), Isveç, Macaristan, Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya ve Ukrayna’dan öğrenciler staj değişimi programıyla üniversitemize geliyor.

Erasmus+ Programı ve Staj Değişim Programı ile yurt dışına giden öğrenciler farklı kültürle tanışarak kendilerini geliştiriyor, yurt dışından gelen öğrenciler de üniversitemizdeki öğrencilere değer katıyor.

Öğrencinin Erasmus+ değişim programından yararlanabilmesi için;

  • Birinci yılını tamamlamış olması
  • Akademik ve dil başarısını belgelemiş olması gerekir.

Programa kabul, ilgili bölümlerin uygun görmesi ve ilgili yönetim kurulu / kurullarının kararı ile gerçekleştirilir.

Erasmus’a yapılan başvurular ilgili Fakülte Erasmus Koordinatörü ve Kurum Erasmus Koordinatörü tarafından değerlendirilir ve sonuçlanır.

Öğrenci Görüşleri:
“Erasmus+ öğrenci değişimi programı ile hayalimi gerçekleştirme fırsatını yakalamam, üniversite hayatım boyunca edindiğim en güzel ve en özel anımdı belki de. Her genç birey gibi geniş görebilmek için, farklı perspektiflerden bakabilmek için çerçeveden çıkmak gerekli. Adada, kıtalı gibi yaşamak, farklı kültürleri görebilmek için büyük düşün. Düşünü gerçekleştir! Benim bu düşümü gerçekleştirebilmem için her açıdan destek olan üniversite yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” Kemal Elyeli

“Üniversite yılları, gittiğin yolun değişeceği ve akıl gözünün açılacağı yıllardır. Yakın Doğu Üniversitesi’nin Erasmus+ Programı yardımıyla ben de bu değişimden faydalanan öğrencilerdenim. Gelişen teknoloji ile dünyanın her yerinden haberdar olmak mümkün fakat anda bulunmak bambaşka bir deneyim. Kültürel etkileşim, edinilen deneyimler, kurulan ilişkiler, test edilen lezzetler ve daha fazlası... Yok daha yolum var diyen ya da çoktan kendini bulmuş olan arkadaşlarım, bir gün uyandığınızda neden dünyaya farklı gözlerle bakmayasınız ki? Merhaba yeni, SEN! Yeni bir ‘BEN’ olmamı sağlayan üniversiteme içten teşekkürlerimi sunarım.” Rumeysa Nur Akkoç