Dünya Sıralaması

Öğrenim, araştırma, akademik kaynak gösterimi, endüstriyel bağlantılar, uluslararası vizyon ve öğretim kalitesi kriterlerine göre yapılan ve dünyanın önde gelen üniversitelerinin yer aldığı sıralamada Yakın Doğu Üniversitesi, dünyadaki tanınmış bir çok üniversiteyi geride bırakarak Times Higher Education (THE) 2021 Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması “Nitelikli Eğitim” alanında 30. sırada yer aldı. Yakın Doğu Üniversitesi, bu alanda Türkiye üniversiteleri arasında ikinci, KKTC’de ise birinci oldu.

Times Higher Education (THE) 2021 Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması, dünyanın her yerinden üniversitelerin sosyal ve ekonomik etkilerini Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda sıralanıyor. Çeşitli hedef kriterleri doğrultusunda hazırlanan listede, Sağlık ve Refah, Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar ile Kaliteli Eğitim Hedefleri başta olmak üzere, Cinsiyet Eşitliği, İyi İş ve Ekonomik Büyüme, Endüstri, Yenilik ve Altyapı, Azaltılmış Eşitsizlikler, Sürdürülebilir Şehir ve Toplumlar, Sorumlu Tüketim ve Üretim, İklim Çalışmaları, Hedefler İçin Ortaklıklar gibi birçok hedef bağlamında dünya genelindeki üniversiteler değerlendiriliyor.

THE 2021 Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması listesine ulaşmak için: https://www.timeshighereducation.com/impactrankings#!/page/0/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/undefined