Sağlık Hizmetleri

Ücretsiz Sağlık Hizmeti
56.000m2 kapalı alan üzerine kurulan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, en son teknoloji cihazlarla, deneyimli ve uzman personeli ile 36 anabilim dalında tüm öğrencilerine ve hastalarına 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermektedir. Sağlık konusunu birincil öncelik olarak görmekte ve tüm anabilim dallarında en son gelişmeleri takip etmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan hastanemiz, KKTC’de okuyan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti sağlamaktadır. Öğrenciler ücretsiz sağlık hizmeti kapsamında Yakın Doğu Hastanesi’ndeki Acil, Poliklinik, Operasyon birimleri dahil tüm tıbbi birimlerden yedi gün yirmi dört saat (7/24) prensibinde yararlanabilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri SGK Kapsamında
Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemiz ise 8 anabilim dalında ileri düzeyde hizmet veren klinikler ile tam donanımlı ameliyathanelere sahiptir.

Uluslararası düzeyde kabul gören mükemmellikteki kurumlara verilen Joint Commission International (JCI) akreditasyon belgesiyle hizmet veren fakülte hastanemiz de SGK kapsamına girdi. Klinik hizmet alacak öğrencilerimiz, SGK koşullarında bu hizmetlerden yararlanabiliyor.