Çift Diploma

İran İslam Cumhuriyeti'nin Tebriz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi ile bağlanmış protokol çerçevesinde her iki üniversitenin öğretim üyelerinin katılımı ile aşağıdaki isimleri verilmiş anabilim dallarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarında çift diploma yapılma imkanı vardır:

  1. İnşaat Mühendisliği
  2. Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  3. Telekomünikasyon
  4. Biyomedikal Mühendisliği
  5. Bilgisayar Enformatik Sistemleri
  6. Mimarlık
  7. Veterinerlik
  8. İngiliz Dili ve Edebiyatı
  9. İngilizce Öğretmenliği
  10. Psikoloji
  11. Nanoteknoloji
  12. Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği
  13. Gıda Mühendisliği
  14. Bilişim Sistemleri Mühendisliği
  15. Mekatronik Mühendisliği
  16. İşletme
  17. Bankacılık ve finans

Çift Diploma Programları'nda Yer Alan, Tebriz Üniversitesi Öğretim Üyeleri

University of Tabriz

Siamak Talatahari
Structural mechanics, Numerical methods and their application in engineering, Optimization of structures.
Mail: siamak.talatahari@neu.edu.tr

N Daneshvar
Professor of Applied Chemistry
Mail: n.daneshvar@neu.edu.tr

Alireza Khataee
Professor of Applied Chemistry, University of Tabriz
Nanocatalyst Advanced Oxidation Processes Photocatalysis Ozonation Chemiluminesce
Mail: alireza.khatee@neu.edu.tr

Habib Ashassi-Sorkhabi
Professor of Physical Chemistry
Surface finishing Corrosion Protection Electro and electroless plating Nanocomposites and nanop[articles
Mail: habibashassi.sorkhabi@neu.edu.tr

Seyed Hossein Hosseini
Power Electronics Power Quality Harmonics VAR Compensation
Mail: sayedhossein.hosseini@neu.edu.tr

Ali Rostami
Professor of Electrical and photonics engineering, University of Tabriz
Photonics Engineering Nanophotonics Integrated Optics nanoelectronics
Mail: ali.rostami@neu.edu.tr

Mohammad Haghighi
Associate Prof. of Chem. Eng.,
Nanocatalyst Fuel Natural Gas CO2 Utilization Pollution Control
Mail: mohammad.haghighi@neu.edu.tr

Mohammad Amjadi
Professor of Analytical Chemistry,
Mail: mohammad.amjadi@neu.edu.tr

Mostafa Sahrai
Quantum Optics - Laser Physics - Nonlinear …
Mail: mostafa.sahrai@neu.edu.tr

Mortaza Yari
Prof. of Mechanical Engineering,
Applied Thermodynamics Exergy analysis Energy Conversion in Power and …
Mail: mortaza.yari@neu.edu.tr

Behrouz Shaabani
Inorganic chemist,
Mail: behrouz.shaabani@neu.edu.tr

Yakın Doğu Üniversitesi ve Tebriz Üniversitesi Arasında Mutabakat Protokolü